Україна стала однією з перших країн-партнерів глобальної освітньої ініціативи Code Club

Популярна британська волонтерська ініціатива Code Club, яка займається навчанням програмування учнів і за рік охопила більше 800 британських шкіл, розвиватиме свою діяльність і в Україні, повідомили Корреспондент.biz у венчурному фонді TA Venture.

Україна стала партнером глобальної ініціативи навчання школярів програмуванню

Фонд, який проводить найбільший у Східній Європі захід, присвячений інтернет-технологіям, – IDCEE, партнером якого виступає Корреспондент.biz, буде займатися перекладом методичних матеріалів українською мовою і пошуком викладачів-волонтерів.

Зазначимо, що оригінальна програма навчання основам програмування використовує мову Scratch і розрахована на школярів 9-11 років. Вперше Code Club був представлений на щорічних найбільших зборах IТ-підприємців Founders Forum рік тому.

Тоді запуск проекту підтримали такі знакові особистості, як засновник Skype Ніклас Зеннстром, екс-віце-президент Facebook Джоанна Шилдс і навіть молодший син британської королеви принц Ендрю. Рік по тому, на тому самому Founders Forum, Code Club заявив про вихід на світовий рівень. Тепер до проекту приєдналися такі гіганти, як Codecademy, Google та Mozilla, а першими впроваджувати ініціативу у себе почали Україна та Люксембург.

Україна стала першою країною, яка вже здійснила переклад методичних матеріалів Code Club на національну мову. Крім того, найближчим часом Code Club з’явиться турецькою, португальською, німецькою мовами.

“Ми – невелика громадська організація, і в нас не було можливості підтримувати будь-яке просування в інших країнах. Але нам здається, що Code Club можна обмежувати лише нашим островом. Ми неймовірно раді, що вже на наш перший день народження у нас з’явилося більше 800 активних клубів у Великобританії і ми запустили світову мережу Code Club World, завдяки якій розробники і програмісти зможуть змінити світ”, – розповідає засновниця проекту Клер Саткліфф.

За словами голови TA Venture Вікторії Тігіпко, на даний час “вміння писати код важливе так само, як і вміння писати і читати”. Перші заняття у форматі позакласних гуртків почнуться восени.

Крім того, представниця Code Club World Лора Кірсоп особисто представить проект у Києві на конференції IDCEE. Internet Technologies and Innovations (10-11 жовтня 2013 року), співорганізатором якої є фонд TA Venture, партнером заходу виступає Корреспондент.biz.

Залишити відповідь